Odra Opole wygrała w Suwałkach z Wigrami

Wojciech Otłowski, wikicommons
Wigry Suwałki przegrały u siebie z Odrą Opole 2:3 w zaległym meczu 20. kolejki Fortuna 1. ligi. W ostatnich dziesięciu minutach oba zespoły strzeliły aż trzy gole.
Pierwotnie mecz w Suwałkach miał zostać rozegrany 24 listopada, ale został odwołany z powodu złego stanu boiska. W drugim terminie - 9 grudnia z tego samego powodu spotkanie ponownie zostało przełożone.
Obie drużyny zdołały rozegrać spotkanie już w nowym roku, inaugurując wiosnę w Fortuna 1. lidze.
Odra prowadziła 2:0 po golach Jakuba Modera i Krzysztofa Janusa, który na początku drugiej połowy wykorzystał rzut karny.
Wigry walczyły jednak do końca. W 80. minucie jedenastkę na kontaktowego gola zamienił Joel Huertas. Dla Hiszpana był to debiut w zespole z Suwałk.
Dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry do remisu doprowadził Bartosz Bida, który zaliczył tym samym drugie trafienie w sezonie.
Kiedy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, zwycięską bramkę dla opolan zdobył w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Rafał Niziołek.
W tabeli Fortuna 1. ligi Odra jest jedenasta z dorobkiem 26 punktów. Podopieczni Mariusza Rumaka przerwali serię pięciu kolejnych porażek.
Wigry natomiast zajmują piętnastą pozycję, mają w dorobku 22 punkty.
Jakub Kreśliński27 Feb 2019 · 19:11