Odrodzenie Whitecaps? Pierwsze zwycięstwo od miesiąca

lev radin/Shutterstock
Vancouver Whitecaps pokonali przed własną publicznością Real Salt Lake City 2:0 (0:0) w pierwszym meczu dziewiątej kolejki rozgrywek Major League Soccer.
Na murawie BC Place losy konfrontacji rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw rzut karny dla drużyny z Kolumbii Brytyjskiej wykorzystał Cristian Techera.
Urugwajczyk minutę później opuścił boisko z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Po kolejnych trzech minutach sukces osłabionego zespołu z Kanady przypieczętował jeszcze Wenezuelczyk Anthony Blondell.
Podopieczni Carla Robinsona dzięki czwartej wygranej w sezonie umocnili się na pozycji wicelidera tabeli Konferencji Zachodniej. Ekipa z Utah doznała natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na szóste miejsce w taje klasyfikacji.