Oficjalnie: Platini chce rządzić w FIFA

29 lip 2015 | 13:22 0
Oficjalnie: Platini chce rządzić w FIFA
Źródło zdjęcia: thelefty / Shutterstock.com
Michel Platini ogłosił, że będzie kandydował na stanowisko prezydenta FIFA. To potwierdzenie nieoficjalnych informacji, które od kilku tygodni pojawiały się w mediach.

Platini, który od 2007 roku jest prezydentem UEFA, to murowany faworyt do zastąpienia Seppa Blattera. Według nieoficjalnych informacji Francuz zapewnił sobie poparcie czterech kontynentalnych federacji piłkarskich. Poza delegatami z Europy przekonał działaczy z Ameryki Południowej (CONEMBOL), Ameryki Północnej i Środkowej (CONCACAF) oraz Azji (AFC). Łącznie to 144 głosy - taki wynik dałby Francuzowi pewne zwycięstwo.

- To była bardzo osobista, dobrze przemyślana decyzja. Wziąłem pod uwagę zarówno przyszłość futbolu, jak i swoją. Kierowałem się także szacunkiem, wsparciem i zachętą wielu osób - powiedział Platini. - Są takie chwile w życiu, gdy trzeba wziąć los w swoje ręce. To właśnie jeden z tych momentów, które będą decydować o moim dalszym życiu i przyszłości FIFA.

Francuz przesłał list do szefów i sekretarzy generalnych wszystkich 209 członków FIFA. Napisał w nim, że chce "słuchać wszystkich i szanować różnorodność świata piłki". 

Wybory odbędą się 26 lutego. Zgodnie ze statutem FIFA, kandydaci na cztery miesiące przed wyborami muszą ogłosić swój start i przedstawić pisemne poparcie przynajmniej pięciu krajowych federacji. Do czasu wyborów federacją będzie kierował Sepp Blatter.
Źródło: CNN / Guardian / własne
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja