Wielka sensacja w Berlinie! Union Berlin pokonał Borussię Dortmund

alphaspirit / shutterstock
Do sporej niespodzianki doszło w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki Bundesligi. Union Berlin pokonał Borussię Dortmund 3:1 (1:1). W spotkaniu wystąpili Rafał Gikiewicz i Łukasz Piszczek.
Sensacją pachniało od początku. W 22. minucie Marius Bulter wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i płaskim strzałem zapewnił gospodarzom prowadzenie.
Zaledwie trzy minuty później było już jednak 1:1. Jadon Sancho podał wzdłuż linii bramkowej, a Paco Alcacer wślizgiem wbił piłkę do bramki, której pilnował Rafał Gikiewicz.
Tuż po przerwie gospodarze znów objęli prowadzenie. Do siatki kolejny raz trafił Bulter, który świetnie odnalazł się w akcji bramkowej i skierował piłkę do bramki gości.
Z każdą minutą zapowiadało się, że w Berlinie dojdzie do sensacji. Borussia próbowała wyrównać, ale to Union strzelił kolejną bramkę.
W 75. minucie piłkarze Unionu rozklepali całą obronę BVB, dzięki czemu Szwed Sebastian Andersson nie miał problemów ze strzeleniem gola.
Ostatecznie Union wygrał 3:1. To pierwsza wygrana piłkarzy z Berlina w tym sezonie i w ogóle w Bundeslidze, a także pierwsza porażka graczy BVB w rozgrywkach ligowych 2019/2020.