Olbrzymia sensacja w Dubaju! Aryna Sabalenka poza turniejem, pokaz siły rywalki w trzecim secie [WIDEO]

Susan Mullane-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Niespodzianką zakończyło się spotkanie 1/16 finału turnieju WTA w Dubaju. Po porażce z Donną Vekić z rywalizacji odpadła Aryna Sabalenka.
Początek trwającego sezonu był bardzo udany dla Aryny Sabalenki. Białorusinka obroniła tytuł mistrzyni Australian Open. W finale pokonała ona Qinwen Zheng 6:3, 6:2.
We wtorek 25-latka przystąpiła do pierwszego po blisko miesięcznej przerwie turnieju. Wiceliderka światowego rankingu ATP zawitała do Dubaju. Na inaugurację zmagań zagrała ona z Donną Vekić.
Od samego początku tego starcia stroną dominującą chciała być Chorwatka, która przełamała swoją rywalkę już przy jej drugim serwisie. Prowadzenie Vekić nie trwało jednak długo. Sabalenka odrobiła straty, doprowadziła do tie-breaka i w ten oto sposób zapewniła sobie triumf w pierwszym secie.
Aryna Sabalenka
Susan Mullane / Press Focus
Drugą partię dużo agresywniej zaczęła Sabalenka. Białorusinka zdobyła punkt przy serwisie rywalki. Bardzo dobra postawa z początku seta nie wystarczyła jednak do przypieczętowania triumfu. Vekić zdołała bowiem odrobić straty z nawiązką i wygrała drugą odsłonę wynikiem 6:3.
Trzeci set był natomiast prawdziwym koncertem w wykonaniu Chorwatki. 27-latka nie straciła nawet jednego gema, zwyciężając w tej partii 6:0.
W całym meczu Vekić ograła Sabalenkę wynikiem 2:1 (6:7, 6:3, 6:0) i awansowała do 1/8 turnieju WTA w Dubaju. O miejsce w ćwierćfinale zagra ona z Soraną Cirsteą.
Piotr Sidorowicz 20 Feb · 12:13