Olimpia Grudziądz przegrała z Chojniczanką Chojnice. 8 goli!

AlexKazakhov, wikicommons
Olimpia Grudziądz przegrała przed własną publicznością z Chojniczanką Chojnice 3:5 (0:2) w pierwszym piątkowym spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi.
Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym zapewnili po niespełna kwadransie gry Kamil Sylwestrzak oraz Ormianin Aghvan Papikjan.
Po zmianie stron dwukrotnie odpowiedział skutecznie Tiago Alves, a trafienia Portugalczyka przedzielił jeszcze Afgańczyk Omran Haydary, który po raz czwarty w sezonie wpisał się na listę strzelców.
Dwanaście minut przed końcem wyrównał jednak Krystian Wachowiak, a po kolejnych ośmiu minutach celnie przymierzył Seweryn Michalski. Sukces gości przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Bartosz Wolski.
Zespół z Grodu Tura dzięki pierwszej wygranej w sezonie awansował na piąte miejsce w tabeli. Beniaminek z Pomorza doznał natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał jeszcze na pozycji lidera klasyfikacji.