Olympique Lyon pierwszym finalistą Pucharu Ligi Francuskiej

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon pokonał po rzutach karnych Lille OSC 4:3 w pierwszym półfinale rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej.
Po 90 minutach rywalizacji na obiekcie siedmiokrotnych mistrzów Ligue 1 było 2:2.
Prowadzenie "Les Dogues" zapewnił po niespełna kwadransie gry płaskim strzałem z dystansu Portugalczyk Renato Sanches. Cztery minuty później wyrównał z rzutu karnego Moussa Dembele.
Pięć minut przed końcem Houssem Aouar minął na połowie gości dwóch rywali i kapitalnym uderzeniem z dystansu w długi róg przybliżył do sukcesu "Les Gones". Już w doliczonym czasie gry jednak straty odrobił Loic Remy, wykorzystując drugi podyktowany w tych zawodach rzut karny.
Regulamin Pucharu Ligi Francuskiej nie przewiduje dogrywek i losy konfrontacji rozstrzygnął konkurs "jedenastek". W nich więcej zimnej krwi zachowali siedmiokrotni mistrzowie Francji i dzięki temu zagrają w finale. Przeciwnika wyłoni spotkanie Stade de Reims z Paris Saint Germain.