Olympique Lyon rozbił na własnym boisku Toulouse FC

ninpavisic / shutterstock.com
Olympique Lyon rozbił przed własną publicznością Toulouse FC 5:1 (3:1) w przedostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Wynik konfrontacji otworzył po dziesięciu minutach gry Memphis Depay. Holender w polu karnym zwiódł dwóch obrońców i mocnym strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi gości. Pięć minut później wyrównał po błędzie defensywy gospodarzy Mathieu Dossevi, ale jeszcze przed przerwą "Les Gones" wypracowali dwubramkową przewagę po trafieniach Bertranda Traore i Nabila Fekira z rzutu karnego.
Po zmianie stron dwukrotnie celnie przymierzył jeszcze Moussa Dembele, pieczętując efektowny sukces siedmiokrotnych mistrzów Francji, którzy umocnili się w ten sposób na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Tuluzy doznał natomiast trzeciej porażki w pięciu ostatnich meczach i pozostał na piętnastej lokacie w klasyfikacji.