Olympique Lyon słabszy od Racingu Strasbourg

ninpavisic / shutterstock.com
Olympique Lyon przegrał przed własną publicznością z Racingiem Strasbourg 1:2 (0:1) w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed przerwą Ludovic Ajorque, wykorzystując podyktowany rzut karny. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy "jedenastkę" zmarnował Nabil Fekir.
Cztery minuty po zmianie stron wyrównał jednak mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego Burkińczyk Bertrand Traore. Radość fanów "Les Gones" nie trwała jednak zbyt długo, bowiem zaledwie trzy minuty później skutecznym uderzeniem głową losy konfrontacji rozstrzygnął Iworyjczyk Lamine Kone.
Siedmiokrotni mistrzowie Francji nie byli w stanie już odpowiedzieć i nieoczekiwanie zostali wyeliminowani. Pozostałe trzy ćwierćfinały zaplanowano na środę.