Olympique Lyon wygrał w Troyes

Philippe, wikipedia
Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Troyes 1:0 w spotkaniu dwunastej kolejki ligi francuskiej. Gospodarze w tym sezonie nie wygrali jeszcze żadnego meczu.

Jedynego gola dla drużyny prowadzonej przez Huberta Fourniera zdobył Claudio Beauvue w 78. minucie spotkania. 27-letni Francuz pokonał Paula Bernardoniego strzałem z rzutu karnego. Troyes od 36. minuty meczu grało w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy Corentin Jean.

Dzięki wygranej zespół z Lyonu awansował na drugie miejsce w tabeli. Ma dziesięć punktów straty do prowadzącego w lidze, Paris Saint Germain. Troyes jest na ostatniej pozycji w Ligue 1.

Swój mecz wygrało również Gazelec Ajaccio. Piłkarze Thierry'ego Laurey'a pokonali u siebie 2:0 z Bordeaux i wydostali się ze strefy spadkowej.