Olympique Lyon wygrał z Angers SCO

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Angers SCO 2:1 (0:0) w sobotnim meczu 11. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Jedynego gola na Stade Raymond-Kopa strzelił Houssem Aouar. 20-letni pomocnik w 63. minucie wykorzystał dośrodkowanie Memphisa Depaya i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
W 70. minucie do siatki gospodarzy trafił Moussa Dembele, ale sędzia po weryfikacji VAR nie uznał tego trafienia, ponieważ piłkarz był na spalonym. 17 minut później przyjezdni zdołali jednak powiększyć przewagę, a na listę strzelców wpisał się Memphis Depay.
Gospodarze tuż przed zakończeniem starcia strzelili gola kontaktowego, a jego autorem był Cristian Lopez, który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Angers SCO już od 34. minuty grało w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Ismael Traore.
Ekipa "Les Gones" z dorobkiem 20 punktów na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli Ligue 1. Zawodnicy Stephane'a Moulina z dorobkiem 12 "oczek" plasują się na 11. pozycji.