Olympique Lyon zainkasował trzy punkty w starciu z Toulouse FC

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon rozbił u siebie Toulouse FC 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Prowadzenie "Les Gones" zapewnił do przerwy efektowną indywidualną akcją Maxwell Cornet, który minął obrońcę w polu karnym rywali i popisał się skutecznym płaskim strzałem. Dziewiętnaście minut przed końcem podwyższył z bliska Moussa Dembele.
Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy przypieczętował sześć minut później płaskim uderzeniem w długi róg z pola karnego Karl Brillant Toko Ekambi.
Siedmiokrotni mistrzowie Francji po dziewiątej wygranej w sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Tuluzy doznał natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamyka klasyfikację.