Olympique Marsylia rozbił Lille na własnym stadionie

Hombrey, wikicommons
Olympique Marsylia pokonał przed własną publicznością Lille OSC 5:1 (4:0) w sobotnim meczu 34. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Stade Velodrome dwie pierwsze bramki zdobył Florian Thauvin. Reprezentant Francji w 12. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bouna Sarra i pokonał golkipera rywali, z kolei w 30. minucie pewnym uderzeniem zamienił na gola rzut karny.
Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Konstandinos Mitroglu. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i trafił głową, a chwilę później zdobył bramkę z piątego metra po asyście Lucasa Ocamposa.
Goście honorowe trafienie zaliczyli w 53. minucie kiedy to Yohanna Pele pokonał Yassine Benzia. Marsylia odpowiedziała niemal kwadrans później golem Lucasa Ocamposa.
Zawodnicy Rudiego Garcii z dorobkiem 69 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Christophe'a Galtiera ma na koncie 29 "oczek", co daje mu obecnie 19. lokatę.