On się nie zatrzymuje! Dwa gole Kamila Wilczka zapewniły Broendby Puchar Danii!

YouTube
Piłkarze Broendby Kopenhaga pokonali Silkeborg IF 3:1 (2:1) w czwartkowym finale rozgrywek o Puchar Danii.
Na Telia Parken w podstawowym składzie stołecznej drużyny wybiegł na murawę Kamil Wilczek. Cztery minuty przed przerwą napastnik reprezentacji Polski strzelił bramkę, dającą prowadzenie swojej drużynie. A w doliczonym czasie gry przypieczętował jeszcze sukces dziesięciokrotnych mistrzów Danii, po raz drugi tego dnia wpisując się na listę strzelców.
Jako pierwsi bramkę strzelili jednak rywale. W 31 minucie na listę strzelców wpisał się Gruzin Davit Skhirtladze. Długo z prowadzenia się nie cieszyli, ponieważ już dwie minuty później wyrównał Niemiec Benedikt Roecker.
Broendby po raz siódmy w historii triumfowało w rozgrywkach Pucharu Danii. Wcześniej stołeczna drużyna zwyciężała w latach 1989, 1994, 1998, 2003, 2005 i 2008.