Ondrej Duda z kosmiczną asystą! [WIDEO]

Kapitalna asysta Ondreja Dudy! Były zawodnik Legii błyszczy w Bundeslidze [WIDEO]
MediaPictures.pl / shutterstock.com
Hertha Berlin zremisowała u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (2:2) w jedynym piątkowym meczu 19. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Olympiastadion wynik konfrontacji otworzył Jewhen Konoplianka. Ukrainiec w siedemnastej minucie gry kapitalnie przymierzył z dystansu, zaskakując bezradnego Norwega Rune Jarsteina.
Gospodarze odpowiedzieli w 39. minucie, gdy trafił Marko Grujić. Genialną asystą przy tym trafieniu popisał się Ondrej Duda.
Były zawodnik Legii Warszawa notuje znakomity sezon w Bundeslidze. Duda ma na koncie 9 bramek i jedną asystę.
Minutę przed przerwą na listę strzelców wpisał się po mocnym uderzeniu z pola karnego Mark Uth, ale jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy straty gospodarzy odrobił Vedad Ibisević. Bośniak precyzyjnie przymierzył z kilku metrów głową, po tym jak piłkę technicznie wrzucił w pole karne Davie Selke.
Po zmianie stron tempo spadło, chociaż dwie dobre okazje dla gości zmarnował Suat Serdar. Zespół z Zagłębia Ruhry po czwartym podziale punktów z rywalami w tym sezonie jest na dwunastym miejscu w tabeli, natomiast "Die Alte Dame" zremisowała już siódmy mecz w bieżących rozgrywkach i umocniła się nieznacznie na siódmej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz25 Jan 2019 · 21:25