Ośmieszył rywala i dał drużynie zwycięstwo. Betis bliżej finału Pucharu Hiszpanii [WIDEO]

Screen Twitter
Betis bliżej finału Pucharu Hiszpanii. Podopieczni Manuela Pellegriniego w pierwszym meczu półfinałowym pokonali Rayo Vallecano 2:1 (1:1).
Betis był subtelnym faworytem pierwszego półfinałowego starcia z Rayo Vallecano w Pucharze Hiszpanii. Ekipa z Sewilli wygrała w poprzedniej rundzie z Realem Sociedad, którego rozbiła aż 4:0.
Dzisiejsze starcie było dla nich nieporównywalnie trudniejsze. To gospodarze wyszli na prowadzenie w szóstej minucie. Piłkę do siatki wpakował Alvaro Garcia.
Rayo nie mogło jednak zbyt długo cieszyć się z prowadzenia. Jeszcze przed przerwą, bo w 26. minucie, wyrównał Borja Iglesias.
Napastnik Betisu zaczarował obronę rywala, przełożył kilku obrońców, a następnie huknął zza pola karnego.
Drużyna z Sewilli poszła za ciosem w drugiej połowie. Prowadzenie gościom dał William Carvalho, który popisał się pięknym trafieniem. Pomocnik najpierw puścił piłkę między nogami rywala, a następnie stanął do pojedynku z bramkarzem, który pewnie wygrał.
Ostatecznie Betis nie wypuścił zwycięstwa z rąk aż do końcowego gwizdka arbitra. Rewanż zaplanowano na 3 marca. W drugiej parze półfinałowej znajdują się Athletic Bilbao oraz Valencia.
Hubert Kowalczyk09 Feb 2022 · 22:53