PAOK pokonał Atromitos, gol Karola Świderskiego [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
PAOK Saloniki rozbił u siebie Atromitos Ateny 5:1 (3:0) w poniedziałkowym spotkaniu 16. kolejki rozgrywek greckiej Super League.
Na Stadio Toumbas w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Karol Świderski. Napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski osiem minut po zmianie stron wykorzystał podyktowany rzut karny, strzelając swojego ósmego gola w sezonie.
Wcześniej do siatki rywali dwukrotnie celnie przymierzył Islandczyk Sverrir Ingi Ingason, a wynik konfrontacji otworzył po niespełna kwadransie gry Portugalczyk Vieirinha. Osiem minut przed końcem gości pogrążył jeszcze Chorwat Josip Misić. Rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył jedynie Węgier Roland Ugrai.
Broniący tytułu zespół z greckiej części Macedonii po czwartym zwycięstwie z rzędu wyprzedził Olympiakos Pireus i został samodzielnym liderem tabeli. Stołeczna drużyna doznała natomiast siódmej porażki w sezonie i pozostała dziewiąta w klasyfikacji.