Pewna wygrana St. Pauli, asysta Waldemara Soboty

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Zespół FC St. Pauli wygrał u siebie z Arminią Bielefeld 3:0 (2:0) w meczu 18. kolejki 2. Bundesligi. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Waldemar Sobota, który zaliczył asystę.
Polak decydujące podanie wykonał już w 3. minucie, kiedy po krótko rozegranym rzucie rożnym, dośrodkował w pole karne, gdzie skuteczny strzał głową oddał Henk Veerman.
Holenderski napastnik w 25. minucie trafił po raz kolejny, tym razem uderzeniem z pierwszej piłki z pola karnego.
Rezultat spotkania na 3:0 ustalił na początku drugiej połowy płaskim strzałem Viktor Gyokeres.
Waldemar Sobota rozegrał całe spotkanie. Był to jego czternasty występ w tym sezonie.
W tabeli 2. Bundesligi Arminia Bielefeld jest liderem z dorobkiem 34 punktów. Natomiast FC St. Pauli zajmuje jedenastą pozycję, mając na koncie 21 punktów.