Pewna wygrana Crotone na własnym boisku

Giovannikr92, wikipedia
FC Crotone wygrał u siebie z US Sassuolo 4:1 w pierwszym niedzielnym meczu 35. kolejki włoskiej Serie A. Po dwa gole strzelili Marcello Trotta i Simy.
Gospodarzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w czwartej minucie gola strzelił Marcello Trotta. Minął niewiele ponad kwadrans i było 2:0. Na listę strzelców wpisał się Simy.
W 31. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie, a dublet skompletował Trotta. Goście odpowiedzieli w doliczonym czasie gry strzałem z rzutu karnego Domenico Berardiego. W końcówce spotkania zwycięstwo Crotone przypieczętował Simy.
Po tym zwycięstwie podopieczni Waltera Zengi zajmują 14. miejsce w tabeli z 34 punktami na koncie. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Chievo Werona.
Natomiast zespół prowadzony przez Giuseppe Iachiniego plasuje się na 13. pozycji ze zdobytymi 37 "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie Sampdoria Genua.