Pewne zwycięstwo Atalanty w Pucharze Włoch. "La Dea" awansowała do ćwierćfinału

Fotografo01 / IPA / SIPA / PressFocus
Atalanta ograła Venezię 2:0 (1:0) i zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Gole dla "La Dei" strzelali Luis Muriel i Joakim Maehle.
Spotkanie Atalanty z Venezią otworzyło fazę 1/8 finału tegorocznej edycji Pucharu Włoch. Nie było niespodzianki - faworyt z Bergamo stanął na wysokości zadania i triumfował 2:0.
Pierwszego gola dla Atalanty strzelił już w 12. minucie Luis Muriel, któremu asystował Remo Freuler. Goście z Wenecji nie mieli do przerwy wiele do powiedzenia, oddając ledwie dwa strzały.
Przyjezdni nieźle za to rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. W 51. minucie piłkę do siatki wpakował Domen Crnigoj. Sędzia wskazał jednak pozycję spaloną.
Bramkę zdobyli za to gospodarze. W 88. minucie kropkę nad "i" postawił rezerwowy Joakim Maehle. Asystę przy tym golu zanotował Mario Pasalić.
Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Atalanta jest pierwszym zespołem, który zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Kolejne spotkania 1/8 finału zaplanowano na czwartek. Fiorentina Krzysztofa Piątka zagra na wyjeździe z Napoli, a Milan podejmie Genoę.
Tomasz Bratkowski12 Jan 2022 · 19:30