Pewne zwycięstwo Dynamo Kijów, grał Kędziora

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Dynamo Kijów pokonało przed własną publicznością Stade Rennes FC 3:1 (1:0) w meczu 4. kolejki grupy K Ligi Europy.
Na NSC Olimpijskij w Kijowie pierwszy gol padł już w 13. minucie. Wówczas Benjamin Verbiić wykorzystał dośrodkowanie Viktora Cygankova i zdołał pokonać golkipera rywali.
Gospodarze swoją przewagę powiększyli w drugiej połowie. Najpierw w 68. minucie na listę strzelców wpisał się Vitalij Mykolenko, a cztery minuty później do siatki przeciwników trafił Mykola Saparenko.
Jedyną bramkę dla przyjezdnych w 89. minucie zdobył Theose Jordan, a przy jego trafieniu asystował M'Baye Niang.
Całe spotkanie w barwach Dynamo rozegrał Tomasz Kędziora. Był to czwarty występ prawego obrońcy w fazie grupowej Ligi Europy.
W innym meczu tej grupy FK Astana pokonała na własnym stadionie FK Jablonec 2:1 (1:1).
Zespół z Ukrainy jest liderem grupy K, ale ma na koncie tyle samo punktów co druga w tabeli FK Astana. Francuski klub z dorobkiem trzech "oczek" plasuje się na trzeciej pozycji, a stawkę zamyka ekipa z Czech, która ma dwa punkty.