Pewne zwycięstwo FC Barcelony. "Duma Katalonii" powiększyła przewagę nad Realem Madryt [WIDEO]

screen z Twittera
Mallorca przegrała z FC Barceloną 0:4 (0:2) w meczu 28. kolejki La Ligi. "Blaugrana" do pięciu punktów powiększyła swoją przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt, który w niedzielę zmierzy się z Eibarem.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia FC Barcelony. Już w 2. minucie goście objęli prowadzenie - Jordi Alba wrzucił piłkę w pole karne, a strzałem głową gola zdobył Arturo Vidal.
Pierwszy kwadrans należał do "Blaugrany", której piłkarze nadal stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Następnie gracze Vicente Moreno nieco się otrząsnęli i coraz śmielej atakowali rywali.
W 32. minucie Takefusa Kubo mocno uderzył, a Marc-André ter Stegen odbił piłkę przed siebie, lecz błąd bramkarza FC Barcelony pozostał bez poważniejszych konsekwencji. Po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów goście znów zaatakowali.
Po sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy do piłki dopadł Martin Braithwaite. Duńczyk uderzył mocno pod poprzeczkę - bramka została uznana po analizie systemu VAR, ponieważ arbiter podejrzewał, że chwilę wcześniej Lionel Messi zagrał piłkę ręką.
Kwadrans po przerwie goście mogli podwyższyć prowadzenie. Messi wstrzelił piłkę przed bramkę gospodarzy, ale w futbolówkę nie trafił powracający po kontuzji Luis Suarez, a Ronald Araújo uderzył nią w słupek.
Następnie gorąco zrobiło się w polu karnym FC Barcelony. Ter Stegen niepewnie piąstkował, ale znów jego błąd nie został wykorzystany przez zawodników Moreno. W kolejnych akcjach uderzali jeszcze Kubo i Alejandro Pozo.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się na piłkarzach z Majorki. W 79. minucie Jordi Alba popędził w kierunku bramki rywali i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie FC Barcelony. Gol ten był jeszcze analizowany za pomocą systemu VAR, ale okazało się, że autor trafienia nie znajdował się na pozycji spalonej.
Ostatecznie FC Barcelona wygrała 4:0, bowiem tuż przed końcowym gwizdkiem wynik uderzeniem prawą nogą ustalił Lionel Messi.