Pewne zwycięstwo Francji w pierwszym meczu mistrzostw U-20

FIFA
Francja wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 w sobotnim meczu grupy E piłkarskich MŚ U-20, które odbywają się w Polsce.
Na stadionie w Gdyni ekipa z Półwyspu Arabskiego już od dwunastej minuty grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Faraj Al-Ghashayan.
Dwie minuty przed przerwą prowadzenie "Trójkolorowym" zapewnił efektownym wolejem w długi róg Youssouf Fofana. Kwadrans przed końcem podwyższył strzałem z kilku metrów pod poprzeczkę Amine Gouiri.
W drugim meczu pierwszej kolejki w tej samej grupie Panama zremisowała z Mali 1:1. Na obiekcie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy prowadzenie ekipie z Czarnego Lądu zapewnił sześć minut przed przerwą uderzeniem z dystansu Boubacar Konte. Wyrównał dwie minuty przed końcem Diego Valanta, wykorzystując podyktowany po analizie VAR rzut karny.
W drugiej kolejce Panama zagra z Francją, natomiast Mali zmierzy się z Arabią Saudyjską. Oba spotkania zaplanowano na 28 maja.
Jakub Kreśliński25 May 2019 · 20:05