Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza. Polak zameldował się w trzeciej rundzie Indian Wells

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Hubert Hurkacz pokonał Alexeia Popyrina w drugiej rundzie turnieju ATP w Indian Wells. Polak odprawił rywala w dwóch setach.
Hurkacz znakomicie rozpoczął pojedynek. Szybko wygrał gema przy własnym podaniu, a po chwili przełamał rywala. Polak tej przewagi już nie roztrwonił.
Do końca seta utrzymał swój serwis, do tego znów wykorzystał break-pointy. Efekt? 6:1 dla Hurkacza.
Druga partia miała bardziej wyrównany przebieg. Popyrin wciąż jednak miał problemy. Szybko stracił własne podanie, ale za to był w stanie zagrozić Hurkaczowi, gdy ten serwował.
Polak niespodziewanie znalazł się w tarapatach. W ósmym gemie obronił trzy break-pointy, jednak w dziesiątym dał się zaskoczyć.
Zrobiło się 5:5, ale nasz zawodnik odpowiedział w najlepszy możliwy sposób. Wygrał dwa kolejne gemy i drugiego seta zamknął wynikiem 7:5.
Hurkacz tym samym zameldował się w trzeciej rundzie turnieju. W niej zmierzy się w wygranym pojedynku Frances Tiafoe - Sebastian Korda.
Daniel Makarewicz09 Oct 2021 · 21:38