Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza. Teraz zagra z legendą!

Xinhua / PressFocus
Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju w Metz. Polski tenisista w dwóch setach pokona Lucasa Pouille.
Mecz zaczął się znakomicie dla Hurkacza. Polak najpierw obronił swój serwis, po chwili w szybkim gemie przełamał rywala, a następnie znów wygrał przy własnym podaniu.
Hurkacz kontrolował wydarzenia na korcie. Więcej emocji było dopiero w końcówce pierwszej partii. Siódmego gema wygrał dzięki challange'owi. Co prawda wymianę zakończył uderzeniem w siatkę, ale wcześniej Poullie wyrzucił piłkę poza linię.
W ósmym gemie długo trwała walka na przewagi. Hurkacz wyszedł z niej zwycięsko - drugi raz przełamał rywala. Pierwszą partię wygrał 6:2.
Dla losów drugiego seta kluczowy był czwarty gem. Hurkacz przełamał w nim rywala i objął prowadzenie 3:1, a po chwili wygrał przy swoim serwisie. Później obaj tenisiści grali gem za gem, co w oczywisty sposób premiowało Polaka, który zwyciężył 6:3.
Hurkacz w ćwierćfinale zagra z Andym Murrayem. Brytyjczyk w drugiej rundzie w dwóch setach odprawił Vaska Pospisila.
Marcin Karbowski23 Sep 2021 · 17:04