Pewne zwycięstwo Lille w Caen

Killian Hoorelbeke / shutterstock.com
Piłkarze Stade Malherbe Caen ulegli u siebie Lille OSC 1:3 (0:2) w pierwszym piątkowym meczu 20. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Michel d'Ornano prowadzenie przyjezdnym zapewnił po ośmiu minutach gry Iworyjczyk Nicolas Pepe, który wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym prostopadłym zagraniu od Brazylijczyka Thiago Mendesa.
Dwanaście minut później podwyższył Rafael Leao. Portugalczyk w polu karnym rywali minął golkipera gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki. Asystę przy tym trafieniu zanotował najlepszy na murawie Pepe.
Po zmianie stron "Les Dogues", którzy kończyli zawody w osłabieniu, pilnowali już korzystnego wyniku, ale w doliczonym przypieczętowali sukces za sprawą Brazylijczyka Luiza Araujo, któremu zagrywał Pepe. Rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć chwilę później Czadyjczyk Rodrigue Casimir Ninga.
Trzykrotni mistrzowie Francji dzięki jedenastej wygranej w sezonie umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Zespół z Normandii doznał natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szesnastej lokacie w klasyfikacji.
Bartosz Wlaźlak11 Jan 2019 · 21:02