Pewne zwycięstwo Polski z Rumunią! Grosicki i Lewandowski zapewnili nam trzy punkty

11 lis 2016 | 22:40 116
Źródło zdjęcia: asinfo
Reprezentacja Polski wygrała z Rumunią na wyjeździe 3:0 w czwartej kolejce eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando biało-czerwonych. Podopieczni Adama Nawałki kontrolowali grę, częściej byli przy piłce i potrafili stworzyć sobie więcej okazji podbramkowych.

Mimo to tylko raz udało się pokonać Cipriana Tatarusanu. W 12 minucie fenomenalną akcją indywidualną popisał się Kamil Grosicki. Polski skrzydłowy dostał piłkę w okolicach środka boiska, popędził w stronę bramki, minął defensywę Rumunów i otworzył wynik spotkania kapitalnym strzałem pod poprzeczkę.

Zawodnicy Christopha Dauma przez większość czasu byli bezradni i w pierwszych czterdziestu pięciu minutach tylko raz zagrozili bramce Łukasza Fabiańskiego - po stałym fragmencie gry w 32 minucie, kiedy nasz golkiper świetnie interweniował po uderzeniu Vlada Chirichesa z bliskiej odległości.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy bardzo mocno naciskali. Nasi zawodnicy zbyt szybko tracili piłkę i momentami bronili się w dosyć chaotyczny sposób.

Do karygodnej sytuacji doszło w 54 minucie, kiedy petarda wybuchła tuż obok Roberta Lewandowskiego. Polak ucierpiał, ale na szczęście był w stanie kontynuować grę.

Napastnik Bayernu na te skandaliczne wydarzenia zareagował w najlepszy możliwy sposób. W 83 minucie podwyższył prowadzenie biało-czerwonych. Polak dostał podanie od Łukasza Teodorczyka, który na murawie pojawił się kilka minut wcześniej, pomknął wzdłuż pola karnego i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Rumunów.

W samej końcówce Robert Lewandowski dołożył jeszcze jedną bramkę - wykorzystał rzut karny - i Polska ostatecznie pokonała Rumunię 3:0.

* * * * * *
Wyniki spotkań 4. kolejki grupy E:

Rumunia - Polska 0:3 (0:1)
Bramki: Grosicki 11, Lewandowski 82, 90-karny.

Dania - Kazachstan 4:1 (2:1)
Bramki: Cornelius 15, Eriksen 36-karny, 90+2, Ankersen 78 - Sujumbajew 18.

Armenia - Czarnogóra 3:2 (0:2)
Bramki: Grigorjan 50, Harojan 74, Ghazarjan 90+4 - Kojasević 36, Jovetić 38.
12 lis 2016 | 19:51
+1
{{votes_count}}
3:0 na wyjezdzie z rumunami to naprawde mila niespodzianka,przed meczem myslalem o remisie lub wymeczonym 2:1 dla naszych dlatego przy obstawianiu uparlem sie na plus 2.5,ledwo ale wpadlo.Grosik co zrobil przy pierwszej bramce - KLASA:wkurwialem sie na poprzednich trenerow co nie brali GO pod uwage,na szczescie to przeszlosc. pozdrawiam wszystkich kibicow a do tych ANONIMOWYCH ARCY KUREW TYPU DEUTSCHLAND 123 FICK DICH DU AZI ARSCHLOCH-gdybym tylko mogl urwal bym ci ten zjebany leb i nasral do szyi a potem naszczal w kregoslup ty zjebie w srake merkelony
12 lis 2016 | 15:07
+1
Brawo Polska!!! Genialne spotkanie w wykonaniu naszych! Łatwe i wysokie zwycięstwo! Piszczek i Lewy najlepsi na boisku! Oby tak dalej!
12 lis 2016 | 08:52
+2
Turbo Grosik zagral z numerem 11 i w 11 minucie strzelil bramke :D Cos pieknego!
+4
Co Turbo Grosik odjebal to Messi by sie niepowstydzil , swietna gra calej druzyny brawo MY !
12 lis 2016 | 04:37
+5
W Polsce bynajmniej prawdziwi Polacy graja, niemcy to mieszanka calego swiata haha jak niemcem moze byc czarny albo turek nie zebym byl rasista a TYY
12 lis 2016 | 04:28
-4
Deutschland141 < masz problemy ze soba, to wypierdalaj do swoich starch, zapytac dlaczego Ciebie tak skrzywdzili ze Polskiego nauczyli.
12 lis 2016 | 02:07
-7
NIECH PRZYJADA KURWY DO WARSZAWY.... TO IM ZGOTUJEMY PETADRY... PSY CYGANSKIE
12 lis 2016 | 01:40
+9
Obowiazkiem uefa jest nalozenie wysokiej kary pienieznej na federacje Rumuni i kilka meczow bez udzialu cyganow na trybunach.
12 lis 2016 | 01:16
+15
No i pięknie! Pierwsze miejsce w grupie po bardzo dobrym meczu. POLSKA!!!
12 lis 2016 | 00:50
12 lis 2016 | 00:59
+17
A kogo to obchodzi kto w twoim sercu
12 lis 2016 | 01:12
+19
To idź pohitlerowski szwabie Merkelowej strupy z piczy zdzierać. Jesteś jebanym zerem.
12 lis 2016 | 02:33
+11
...i właśnie z powodu takich przypadków jak Deutschland jestem za aborcją. Myślicie że rodzice chcieli jego przyjścia na świat i go kochali? Jeżeli tak to dlaczego wyrósł na takiego pojeba?

POOOOLSKA, BIAŁOCZERWONI!!!
12 lis 2016 | 00:43
+6
Pewne zwycięstwo Polski z Rumunią! Grosicki i Lewandowski zapewnili nam trzy punkty. was to nie denerwuje? cała druzyna dobra robote zrobila
12 lis 2016 | 00:51
12 lis 2016 | 00:18
-27
Na rumunów to starczyło, ale w meczu z Niemcami jesteśmy bez szans.
12 lis 2016 | 00:12
+12
No po prostu klasa!!!! chlopaki pokazali jaja jak ...arbuzy,he,he,,,,,,,według przeglądu tak to balują i chleją a tu masz,zamknęli im te dziennikarskie ryje najlepszym sposobem
12 lis 2016 | 00:52
12 lis 2016 | 00:06
+5
Po tych racach. Ja na miejscu sedziego bym poprosil o przestawiene bramki bardziej do srodka, dorysowal linie koncowa i odwrocil strony. rumumy nie mieliby pola karnego i teo z blaszczem przyladowali by 40 bud
12 lis 2016 | 00:03
+7
Deutschland141 jebany śmieć
12 lis 2016 | 00:01
-1
Mecz elegancki tyko teo od pierwszej min mus grac zeby sie wpasowac za arka jak na razie a moze arek ma rywala do pierwszego składu
12 lis 2016 | 00:00