Philippe Coutinho poważnie kontuzjowany. Długa przerwa i operacja piłkarza FC Barcelony

Xinhua / Press Focus
We wtorkowy wieczór FC Barcelona po raz kolejny straciła punkty w La Liga, jedynie remisując 1:1 z Eibar. To jednak nie koniec złych wieści dla "Blaugrany". Poważnej kontuzji doznał bowiem Philippe Coutinho.
Sezon 2020/2021 jest w wykonaniu wicemistrzów Hiszpanii naprawdę słaby. Starcie z Eibar było tego kolejnym potwierdzeniem. Zakończyło się remisem, zdecydowanie bardziej satysfakcjonującym gości.
Na dodatek urazu doznał Philippe Coutinho, który pojawił się na murawie w 66. minucie. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło, że kontuzja jest dość poważna.
FC Barcelona wydała już oficjalny komunikat, w którym poinformowała o uszkodzeniu zewnętrznej łąkotki w lewym kolanie. Jest ono na tyle duże, że konieczna będzie operacja.
Coutinho w ciągu kilku dni przejdzie artroskopię. Dopiero po niej okaże się, jak długo będzie pauzował, ale doniesienia mediów nie są optymistyczne - przerwa potrwa przez wiele tygodni.
"AS" informuje, że przy interwencji chirurgicznej Brazylijczyk powinien wrócić na murawę za około cztery miesiące, a więc dopiero na końcówkę klubowego sezonu. Ze względu na mistrzostwa Europy rozgrywki zakończą się bowiem w maju.
Philippe Coutinho zanotował do tej pory 14 występów w ekipie "Blaugrany" w bieżącym roku. Jego dorobek to trzy gole oraz dwie asysty.
Maciej Pietrasik30 Dec 2020 · 12:40
Źródło: FC Barcelona/AS