Piast Gliwice wyszarpał zwycięstwo w Lidze Europy. Mistrzowie Polski stracili dwa kuriozalne gole [WIDEO]

Piłkarskie jaja w Gliwicach! Piast wyszarpał zwycięstwo, ale stracił dwa kuriozalne gole [WIDEO]
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Piast Gliwice odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski pokonali Riga FC 3:2.
Mecz zaczął się źle dla Piasta, który stracił gola w 22. minucie. Doszło do tego w kompromitujących okolicznościach. Marcin Pietrowski zbyt krótko podawał do Frantiska Placha. Piłkę przejął Roman Debelko, minął daleko wysuniętego Słowaka i kopnął do pustej bramki.
Mistrzowie Polski długo grali bardzo słabo. Wyrównali dopiero w 65. minucie, gdy do siatki trafił Jakub Czerwiński. Asystę przy jego goli zaliczył Martin Konczkowski.
W końcówce meczu Piast zdecydowanie przeważał, utrzymywał się przy piłce, ale aż do 82. minuty nic z tego nie wynikało. Wtedy świetnie z prawego skrzydła dośrodkował Tom Hateley, a w polu karnym do piłki doszedł Jorge Felix i strzałem głową wbił ją do bramki.
Hiszpan był bohaterem ostatnich minut. Chwilę po zdobyciu pierwszego gola wpisał się na listę strzelców po raz kolejny. Tym razem wykończył składną akcję i dośrodkowanie Mikkela Kirksekova.
Piast nie utrzymał jednak dwubramkowego prowadzenia do końca gry. W 86. minucie Uros Korun zgrał piłkę do Placha, ale... nie zauważył, że Słowak wyszedł z bramki. Mimo jego rozpaczliwej interwencji futbolówka przekroczyła linię bramkową.
Do końca meczu wynik już się nie zmienił, co oznacza, że Piast pojedzie na Łotwę ze skromną zaliczką. Rewanż odbędzie się za tydzień.
Kamil Kaczmarek25 Jul 2019 · 21:53