Piast rozgromiony w sparingu przez Sigmę Ołomuniec

asinfo
Piast Gliwice przegrał z SK Sigma Ołomuniec 0:3 (0:2) w meczu sparingowym rozegranym w Woli Chorzelowskiej.
Pierwsza bramka dla czeskiej drużyny padła już w 14. minucie spotkania, a jej autorem był były zawodnik Piasta i Zagłębia Lubin, Martin Nespor. Piłkarz dopadł do piłki zagranej ze skrzydła i pokonał Jakuba Szmatułę.
Zespół SK Sigma Ołomuniec powiększył prowadzenie tuż przed przerwą. W 40. minucie Lukas Kalvach uderzył w długi róg bramki, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 65. minucie Jakub Plsek, który pewnym strzałem zamienił rzut karny na gola.
Ten mecz był dla Piasta piątym sparingiem rozegnanym w letnim okresie przygotowawczym.