Piast uratowany! Utrzymanie zapewnił sobie w ostatniej kolejce! Termalica żegna się z Ekstraklasą [VIDEO]

asinfo
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała z Piastem Gliwice 0:4 w ostatniej kolejce i razem z Sandecją Nowy Sącz pożegnała się z Ekstraklasą.
Pełną relację z ostatniej kolejki Grupy Spadkowej Ekstraklasy możecie przeczytać TUTAJ.
Przed ostatnią kolejką jedynym znakiem zapytania było, kto dołączy do Sandecji i pożegna się z Ekstraklasą. Kandydatów było dwóch - Piast oraz Termalica. Oba te zespoły zmierzy się w decydującym o pozostaniu w lidze pojedynku. Lepsi w nim okazali się zawodnicy Waldemara Fornalika.
Piast na prowadzenie wyszedł w 23 minucie. Autorem bramki był Mateusz Mak, który wykorzystał błąd rywali. Dopadł do za krótko wybitej piłki i uderzył z powietrza, posyłając futbolówkę między nogami defensorów Termaliki.
Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Przepięknym uderzeniem z prawej strony boiska popisał się Martin Bukata.
W drugiej odsłonie zawodnicy Piasta przypieczętowali swoje utrzymanie w lidze za sprawą trafień Ziveca oraz Badii.
Drugi ze spadkowiczów prowadził w Gdańsku z Lechią od 28 minuty. Trochim wykorzystał fatalne błędy w obronie rywali i niepilnowany pokonał bramkarza strzałem tuż zza pola karnego. Do wyrównania w 56 minucie doprowadził natomiast Flavio Paixao.
Liderująca grupie spadkowej Cracovia przegrywała u siebie z Pogonią już 0:2. Najpierw w 9 minucie gola po uderzeniu z dwudziestu metrów tuż przy słupku strzelił Kamil Drygas. Dwanaście minut później skutecznie z dystansu przymierzył natomiast Adam Frączczak. Kontaktowe trafienie podopieczni Probierza zanotowali w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Rzut karny wykorzystał wówczas Krzysztof Piątek. W drugiej odsłonie to goście jednak ponownie odskoczyli rywalom. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Frączczak, który huknął nie do obrony z dystansu. Po paru minutach Frączczak skompletował hat-tricka, ponownie uderzając nie do obrony.
W czwartym meczu grupy spadkowej jedyny gol padł w pierwszej minucie. Golkipera Arki pokonał Daniel Łuczak.