Piast wygrał z Podbeskidziem w meczu sparingowym

asinfo
Piast Gliwice wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:1 w meczu sparingowym, rozegranym w Dankowicach. Dla zespołu z LOTTO Ekstraklasy to pierwsze zwycięstwo w letniej przerwie.
Gliwiczanie przed przerwą strzelili dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Mak, a potem Valencia. Trzecią bramkę dla Piasta zdobył Piotr Parzyszek, który dopiero co podpisał umowę z tym zespołem. Jedyne trafienie dla bielszczan zaliczył Michał Rzuchowski.
Dla podopiecznych Waldemara Fornalika był to czwarty sparing przed nowym sezonem, ale dopiero pierwsze zwycięstwo. Wcześniej gliwiczanie zremisowali z 1.FC Slovacko Uherske Hradiste 1:1, przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:1 i GKS-em Bełchatów 0:2.
Kolejnym sparingpartnerem Piasta będzie czeska Sigma Ołomuniec.