Piąte z rzędu zwycięstwo Feyenoordu Rotterdam

facebook.com/feyenoord
Feyenoord Rotterdam pokonał na wyjeździe FC Emmen 4:1 (0:0) w meczu 15. kolejki holenderskiej ekstraklasy i zanotował piąte z rzędu ligowe zwycięstwo.
Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie. Pierwsi prowadzenie objęli przyjezdni, a miało to miejsce w 63. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jan-Arie van der Heijden.
W 70. minucie przewagę przyjezdnych powiększył Steven Berghuis, a przy jego trafieniu asystował Orkun Kokcu. Minutę później jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Anco Jansen.
Gol FC Emmen nie zmienił oblicza gry i do końca mecz kontrolowali goście. W 77. minucie trzecie trafienie dla Feyenoordu zanotował Orkun Kokcu, a w 88. minucie wynik starcia na 4:1 ustalił Tonny Vilhena, który skutecznie wykorzystał rzut karny.
Drużyna Giovanniego van Bronckhorsta ma na koncie 32 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Eredivisie. Zespół Dicka Lukkiena uzbierał dotąd 14 "oczek", co daje mu aktualnie 16. lokatę.