Dwie bramki Piątka nie pomogły. Sensacyjna porażka Genoi w Pucharze Włoch [WIDEO]

Screen z tv
Genoa CFC przegrała przed własną publicznością z Virtus Entella 6:7 po rzutach karnych w meczu 1/16 finału Pucharu Włoch i odpadła z rozgrywek. Po 120 minutach gry był remis 3:3. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Krzysztof Piątek.
Piątek wpisał się na listę strzelców w 27. i 86. minucie. Napastnik w obu przypadkach pewnie wykorzystał rzuty karne. Reprezentant Polski miał szansę na poprawienie swojego dorobku strzeleckiego jeszcze kilka razy, w tym w ostatniej minucie dogrywki, kiedy to trafił w słupek bramki rywali. Chwilę po tej sytuacji Entella doprowadziła do wyrównania.
Dla Piątka był to piąty i szósty gol w Pucharze Włoch. Wcześniej Polak zdobył cztery bramki w meczu z Lecce. Napastnik Genoi może także pochwalić się 10 trafieniami w rozgrywkach Serie A.
Prowadzenie ekipie z Serie C dał Simone Icardi w 20. minucie. Włoch pokonał golkipera Genoi, uderzając technicznie po długim rogu. Icardi dołożył drugiego gola w 83. minucie.
W dogrywce bramkę dla Genoi zdobył Gianluca Lapadulla, który nie pomylił się z jedenastu metrów. Goście zdołali doprowadzić do serii rzutów karnych po tym, jak w ostatniej minucie trafił Krisztian Adorjan.
W serii jedenastek swoją szansę pewnie wykorzystał Krzysztof Piątek, jednak to goście okazali się lepsi i to oni mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.
Daniel Makarewicz06 Dec 2018 · 18:33