Pięć bramek i porażka SSC Napoli. Trzech Polaków na boisku

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Bologna FC pokonała przed własną publicznością SSC Napoli 3:2 (2:0) w drugim sobotnim meczu 38. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Renato Dall'Ara między słupkami gospodarzy bronił Łukasz Skorupski. Wśród gości natomiast od pierwszych minut grali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Wszyscy reprezentanci Polski zaliczyli pełne spotkanie.
"Rossoblu" objęli prowadzenie dwie minuty przed przerwą, kiedy to skutecznym strzałem głową popisał się Paragwajczyk Federico Javier Santander. W ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższył uderzeniem zza linii pola karnego Szwajcar Blerim Dzemaili.
Trzynaście minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał mocnym strzałem z ostrego kąta Algierczyk Faouzi Ghoulam, a dwadzieścia minut później wyrównał płaskim uderzeniem z kilku metrów Belg Dries Mertens.
Ostatnie słowo należało jednak do siedmiokrotnych mistrzów Włoch i dwie minuty przed końcem po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Santander, ustalając wynik spotkania. "Błękitni", którzy już wcześniej zapewnili sobie wicemistrzostwo, doznali w ten sposób siódmej porażki w sezonie. "Rossoblu" natomiast po jedenastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowali na dziesiątą lokatę w tabeli.
Jakub Kreśliński25 May 2019 · 22:41