Pięć goli w meczu CD Leganes z Celtą Vigo.

Alfonso de Tomas/Shutterstock
Piłkarze CD Leganes wygrali u siebie z Celtą Vigo 3:2 (2:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Butarque dwubramkowe prowadzenie "Pepineros" do przerwy zapewnił po kapitalnych uderzeniach z dystansu Oscar Rodriguez. Dziesięć minut po zmianie stron precyzyjnie przymierzył zza linii pola karnego również Portugalczyk Kevin Rodrigues i było już 3:0.
Gości poderwał do walki skutecznym uderzeniem głową Meksykanin Nestor Araujo, a dziewięć minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał po efektownej indywidualnej szarży w polu karnym gospodarzy Iago Aspas.
Zespół z Galicji, który kończył zawody w osłabieniu, nie był już w stanie wyrównać i po dziewiątej porażce w sezonie nadal otwiera strefę spadkową klasyfikacji. Drużyna z Kastylii natomiast po drugiej wygranej w bieżących rozgrywkach jest przedostatnia w tabeli.