Piękny gol Harry'ego Kane'a. Tottenham gra dalej w FA Cup [WIDEO]

Tottenham wywalczył awans do 1/16 finału FA Cup. Londyńczycy pokonali Portsmouth 1:0.
W pierwszej połowie podopieczni Antonio Conte byli niezwykle nieskuteczni. Piłkarze "Spurs" oddali aż sześć strzałów, jednak żaden nie leciał w światło bramki Portsmouth.
W 41. minucie Bryan Gil był bliski trafienia do siatki, jednak piłka po jego uderzeniu minęła słupek. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Słabo w pierwszym fragmencie spotkania spisywał się Harry Kane. Po trzech kwadransach Anglik miał na koncie dwa strzały, oba zablokowane.
Na początku drugiej połowy Tottenham aktywniej ruszył do ataku. Najpierw Emerson Royal trafił w słupek. Chwilę po akcji Brazylijczyka na listę strzelców wpisał się Harry Kane, który oddał idealny strzał.
W 68. minucie Oliver Skipp powinien podwyższyć prowadzenie. Pomocnik odnalazł się w polu karnym Portsmouth, ale fatalnie przestrzelił.
Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Tottenham wygrał 1:0 i awansował do kolejnej rundy FA Cup.
Adam Kłos07 Jan 2023 · 15:21