Pierwsza porażka Xaviego na ławce trenerskiej FC Barcelony! Katalończycy przegrali na własnym stadionie

Pierwsza porażka Xaviego na ławce trenerskiej Barcelony! Katalończycy przegrali na własnym stadionie [WIDEO]
Xavi Hernandez zanotował pierwszą porażkę w roli trenera Barcelony. Jego zespół przegrał 0:1 z Betisem.
Przed pierwszym gwizdkiem na murawie pojawili się Pedri i Alexia Putellas. Zaprezentowali oni nagrody, które zdobyli podczas poniedziałkowej gali France Football. Pomocnik został wybrany najlepszym piłkarzem młodego pokolenia. Z kolei Putellas zdobyła Złotą Piłkę.
Bardzo aktywny w pierwszych minutach był Philippe Coutinho. Brazylijczyk najpierw przeprowadził indywidualną akcję na lewym skrzydle, po której domagał się odgwizdania rzutu karnego. Arbiter stwierdził jednak, że piłkarz Barcelony nie był faulowany. Chwilę później Coutinho oddał niecelny strzał z dystansu.
Jeszcze przed przerwą Xavi Hernandez musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Gavi doznał urazu głowy. W jego miejsce na murawie pojawił się Riqui Puig. Do przerwy na Camp Nou było 0:0.
Na początku drugiej połowy Betis mógł objąć prowadzenie. Juanmi trafił do siatki, wykorzystując błąd Marka-Andre ter Stegena. Gol nie został uznany z powodu spalonego.
Xavi zareagował na niepokojące wydarzenia, wpuszczając Ousmane'a Dembele i Frenkiego de Jonga, którzy zmienili Coutinho i Nico Gonzaleza. Dembele kilkadziesiąt sekund po wejściu oddał minimalnie niecelny strzał.
W 79. minucie Juanmi dopiął swego. Ter Stegen nie poradził sobie z uderzeniem Hiszpana, który zapewnił Betisowi prowadzenie.
Goście z Sewilli dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Betis wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Barcelona jest siódma.
Adam Kłos04 Dec 2021 · 18:10