Pierwsza wygrana Strasbourga, zadecydował gol w końcówce

JMRW67 / wikicommons
RC Strasbourg wygrał u siebie z FC Nantes 2:1 w piątkowym meczu 6. kolejki francuskiej Ligue 1. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Goście, którzy od początku rozgrywek prezentują wysoką formę, w 13. minucie objęli prowadzenie po strzale Kalify Coulibaly'ego. Druga połowa należała jednak do miejscowych. Najpierw wyrównał Dimitri Lienard, a w końcówce zwycięstwo z rzutu karnego zapewnił im Ludovic Ajorque.
Po tej wygranej podopieczni Thierry'ego Laurey'a zajmują 13. miejsce w tabeli ze zdobytymi sześcioma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Lille OSC.
Natomiast zespół prowadzony przez Christiana Gourcuffa plasuje się na czwartej pozycji z 13 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Stade Rennais.
Maciej Ziętarek20 Sep 2019 · 22:52