Pierwsze rozstrzygnięcia w Lidze Europy. Dynamo za burtą, Arsenal, Eintracht i Sevilla grają dalej

photo-oxser / shutterstock.com
Dynamo Kijów zremisowało przed własną publicznością z FC Lugano 1:1 (0:1) na zakończenie fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Remis w Liege uratował Arsenal.
Na Stadionie Olimpijskim w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Tomasz Kędziora. Obrońcę reprezentacji Polski zastąpił dziewiętnaście minut po zmianie stron Heorhij Citaiszwili.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił tuż przed przerwą strzałem głową Marco Aratore, któremu precyzyjnie wrzucił piłkę w pole karne Nicola Dalmonte. Wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry Viktor Cyhankow.
Wicemistrzowie Ukrainy już po raz czwarty podzieli się jesienią punktami z rywalami i pozostali na trzeciej lokacie w tabeli. Zespół ze Szwajcarii po trzecim remisie w tej edycji zamknął klasyfikację grupy B.
Pierwsze miejsce zajęło ostatecznie szwedzkie Malmoe FF, które w szóstej kolejce pokonało na wyjeździe FC Kopenhagę 1:0. Duńczycy spadli na drugą pozycję, ale awansowali także do 1/16 finału.
Interesujący przebieg miał mecz Standardu Liege z Arsenalem. Gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Bastiena i Amallaha. Goście zaczęli grać w samej końcówce. Najpierw kontaktowego gola strzelił Saka, później wyrównał Lacazette. Dzięki temu Arsenal uratował swój awans i pomógł Eintrachtowi Frankfurt, któremu zagrażał Standard.
W kolejnej rundzie zagrają również Sevilla FC, APOEL Nikozja, FC Basel, Getafe CF, LASK Linz, Sporting Lizbona, Celtic Glasgow i CFR 1907 Kluż
Marcin Karbowski12 Dec 2019 · 20:58