Pierwszy gol Karola Świderskiego w Serie A! Bezcenne trafienie reprezentanta Polski [WIDEO]

Karol Świderski strzelił gola dla Hellasu Werona w meczu z Sassuolo. To jego premierowe trafienie w Serie A! Jego drużyna wygrała arcyważny mecz 1:0.
Reprezentant Polski w zimowym oknie transferowym trafił do Hellasu na zasadzie wypożyczenia z Charlotte FC. Do niedzieli zagrał w czterech meczach. W żadnym z nich nie strzelił gola.
Karol Świderski, 23.02.2024
Michele Nucci / pressfocus
Świderski spotkanie z Sassuolo rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 67. minucie. Niedługo później cieszył się ze swojego pierwszego gola w Serie A.
W 79. minucie Hellas wyprowadził kontrę. Federico Bonazzoli zagrał na wolne pole do Świderskiego, a ten strzałem z linii pola karnego umieścił piłkę w bramce.
Gol Świderskiego dał Hellasowi bezcenne zwycięstwo z rywalem do utrzymania w Serie A. Drużyna z Werony jest siedemnasta w tabeli. Nad przedostatnim Sassuolo ma trzy punkty przewagi. 20 punktów w dorobku ma też osiemnaste Cagliari.
W podstawowym składzie Hellasu na boisku pojawił się Paweł Dawidowicz. Polski obrońca został ukarany żółtą kartką.
Marcin Karbowski03 Mar · 14:19