Co za końcówka! Chelsea wygrała z Tottenhamem! [NA ŻYWO]

Laszlo Szirtesi / Shutterstock.com (Willian strzelił Maccabi dwa gole)
Na Wembley trwa pierwszy wielki hit tego sezonu Premier League - Tottenham gra z Chelsea. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania.
88' Alonso przejął piłkę po złym wybiciu Llorisa. Hiszpan wymienił podanie z Pedro i po chwili był już w polu karnym. Kąt był ostry, ale potężny strzał wpadł do siatki. To nie była najlepsza interwencja Llorisa.
88' GOOOOOOOOOOOL DLA CHELSEA! ZNÓW ALONSO!
86' Zamieszanie po rzucie wolnym Eriksena. Tylko róg dla Tottenhamu.
82' Samobój Batshuayia! Belg chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Napastnik Chelsea niefortunnie przeciął dośrodkowanie Eriksena z rzutu wolnego.
82' GOOOOOOOOOOL DLA TOTTENHAMU!
80' Reaguje też Pochettino - Sissoko za Daviesa.
79' Dwie zmiany w Chelsea: najpierw Pedro za Williana, po chwili Batshuayi w miejsce Moraty.
76' Tottenham od dłuższego czasu bez dobrej okazji do wyrównania. Pochettino musi chyba coś zmienić, bo coraz częściej do głosu dochodzi Chelsea.
73' Słupek po płaskim strzale Williana zza pola karnego!
70' Druga świetna okazja Moraty. Szybki atak wyprowadził Willian, zagrał do Hiszpana, który wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Llorisa. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
68' Zmiana w Tottenhamie. Pochettino stawia na ofensywę - Son wchodzi z Diera.
65' Tottenham wykonywał już dwanaście rzutów rożnych. Efekt? Mizerny.
62' Chelsea nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Tottenham w ataku pozycyjnym, ale w ostatnich minutach - bez sytuacji.
56' Rozgrzewają się rezerwowi Tottenhamu. Wśród nich m.in. Koreańczyk Son.
55' Tottenham zdecydowanie przeważa - długo rozgrywa akcje i stara się stworzyć sytuację podbramkową. Chelsea czai się na kontry.
51' Żółta kartka dla Jana Verthongena. Belg ostro zaatakował Mosesa.
48' Kane wbiegł z prawego skrzydła w pole karne, ale został zablokowany przez Davida Luiza. Mocny początek Tottenhamu.
46' Atakuje Tottenham. Na bramkę Courtois groźnie strzelał Eriksen, ale piłkę zablokowali obrońcy Chelsea.
46' Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.
Przerwa. Świetny mecz na Wembley - wysokie tempo, dużo okazji bramkowych i piękny gol Marcosa Alonso. Prowadzi Chelsea, ale z gry lepszy jest chyba Tottenham. Gospodarze są jednak nieskuteczni - mimo kilku dobrych okazji nie potrafili pokonać Courtois. Druga połowa zapowiada się pasjonująco.
45+2' Oblężenie bramki Chelsea, ale Tottenham wciąż bez gola.
44' Napór gospodarzy nie ustaje. Strzał Daviesa zza pola karnego z trudem odbił Courtois. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z graczy Chelsea.
42' Ależ pech Tottenhamu! Alli wyprowadził świetną akcję, podał w pole karne do Kane'a, ale strzał Anglika trafił w słupek.
39' Tottenham znów blisko gola. Eriksen dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki. A wystarczyło tylko dostawić do niej nogę...
29' Tottenham dąży do wyrównania. Dwie dobre okazje Kane'a - najpierw jego strzał obronił Courtois, potem strzał zza pola karnego minął bramkę.
23' Fantastyczny strzał Marcosa Alonso z rzutu wolnego. Hiszpan kopnął nad murem w okienko bramki Hugo Llorisa. Bramkarz Tottenhamu nie dał rady doskoczyć do piłki.
23' GOOOOOOOOOOOOOOL! Chelsea prowadzi 1:0!
19' Tottenham przejmuje inicjatywę. Dembele przedarł się środkiem boiska i mocno uderzył zza pola karnego. Courtois na posterunku.
15' Groźnie pod bramką Chelsea. Błąd popełnił Christiansen, który nie trafił w piłkę. Dopadł do niej Alli, ale z bardzo ostrego kąta posłał piłkę daleko obok bramki.
13' Efektowna szarża Kane'a lewą stroną boiska. Dośrodkowanie Anglika do Dele Alliego było jednak niedokładne.
12' Ciekawy początek meczu. Obie drużyny dążą do strzelenia gola.
10' Groźny strzały Harry'ego Kane'a z dystansu. Choć piłka leciała w środek bramki, to Thibaut Courtois miał problemy ze skuteczną interwencją. Żaden z piłkarzy Tottenhamu nie zdążył jednak z dobitką.
5' Kapitalna okazja dla Chelsea! Alvaro Morata znalazł się sam sześć metrów przed bramką Tottenhamu, ale piłka po jego strzale głową poleciała obok słupka.
1' Gramy
16:56 Piłkarze są już w tunelu. Na trybunach - tysiące chorągiewek w barwach Tottenhamu.
16:51 Według Sky Sports murawa Wembley została przycięta to wysokości 25 mm. Tak życzył sobie Pochettino.
16:43 Pochettino ma się o co martwić - według angielskich mediów z Tottenhamu chce odejść Toby Alderweireld. Belg, który jest filarem defensywy "Kogutów", narzeka na zbyt niskie zarobki.
16:39 Co przed meczem mówił Conte? Włoch zapowiedział, że chce pracować w Chelsea przez wiele lat. Może być mu trudno, bo Roman Abramowicz nie słynie z cierpliwości do swoich szkoleniowców...
16:32 W tym sezonie Tottenham będzie rozgrywał domowe spotkania na Wembley. Gracze Pochettino grali w świątyni angielskiej piłki już w poprzedniej edycji europejskich pucharów, ale nie mają zbyt dobrych wspomnień z tych meczów. W Lidze Mistrzów przegrali z AS Monaco i Bayerem Leverkusen oraz wygrali z CSKA Moskwa. Ostatecznie Tottenham zajął w swojej grupie trzecie miejsce i wiosną występował już w Lidze Europy. W niej na Wembley zagrał tylko jeden mecz - po remisie z Gentem odpadł z rozgrywek.
16:21 W pierwszej kolejce zdecydowanie lepiej zaprezentował się Tottenham, który bez większych problemów wygrał z Newcastle 2:0. Chelsea zaliczyła falstart. Mistrzowie Anglii przegrali na własnym stadionie z Burnley 2:3.
16:12 Antonio Conte po nieudanym meczu z Burnley zdecydował się na więcej roszad w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty zagrają Andreas Christiansen, Tiemoue Bakayoko, Victor Moses i Alvaro Morata. Ze składu wypadli Gary Cahill, Cesc Fabregas (obaj skończyli poprzedni mecz z czerwonymi kartkami), Jeremie Boga i Michy Batshuayi.
16:06 Mauricio Pochettino zdecydował się na dwie zmiany w porównaniu z pierwszym meczem tego sezonu z Newcastle. Miejsce w składzie stracił Moussa Sissoko. Za niego zagra usposobiony bardziej defensywnie Victor Wanyama. Na prawej obronie Kyle'a Walkera-Petersa zastąpił Kevin Trippier.
16:03 Pojawił się też skład Chelsea.
16:01 Znamy już skład Tottenhamu na derby Londynu.