Piętnasta wygrana PSG, dwa gole i dwie asysty Neymara

ninopavisic / Shutterstock.com
Piłkarze Stade Rennes ulegli u siebie Paris Saint-Germain 1:4 (0:2) w pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Route de Lorient wynik konfrontacji otworzył i zamknął Neymar. Brazylijczyk dopełniał tylko formalności po zagraniach Kyliana Mbappe, który przed przerwą także z bliska wykorzystał zagranie byłego zawodnika Barcelony.
Na listę strzelców wpisał się również Edinson Cavani. Dwadzieścia minut po zmianie stron Urugwajczyk przelobował golkipera bramkarzy po zagraniu Neymara, który zaliczył w ten sposób także drugą asystę.
Jedynego gola dla zespołu z Bretanii, który po siódmej porażce w sezonie zajmuje szóste miejsce w tabeli, zdobył osiem minut po przerwie Kongijczyk Firmin Ndombe Mubele, dobijając piłkę z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Drużyna z Paryża dzięki piętnastej wygranej w bieżących rozgrywkach umocniła się na czele stawki klasyfikacji.