Piłkarki Olympique Lyon z kolejnym triumfem w Lidze Mistrzów. Asysta Ewy Pajor na niewiele się zdała

Piłkarki Olympique Lyon wygrały Ligę Mistrzów. Francuska drużyna w finale okazał się lepsza od VfL Wolfsburg - 3:1.
Dla zawodniczek Lyonu to piąty z rzędu triumf w tych rozgrywkach. Francuzek nie zatrzymała ekipa VfL Wolfsburg, w której składzie były dwie Polki. Od pierwszej minuty w niemieckim zespole zagrała Ewa Pajor, a na ławce rezerwowych znalazła się Katarzyna Kiedrzynek.
Od początku to Francuzki dyktowały warunki. Najpierw w 25. minucie do siatki trafiła Eugenie Le Sommer. Tuż przed gwizdkiem na przerwę kolejny cios zadała Saki Kumagai.
W drugiej połowie Wolfsburg rzucił się do odrabiania strat. W 58. minucie na listę strzelców wpisała się Alexandra Popp, która wykorzystała podanie od Ewy Pajor.
Niemiecki zespół szukał wyrównania, ale został skarcony na trzy minuty przed końcem. Wynik spotkania ustaliła w 87. minucie Sara Bjork Gunnarsdoottir i to zawodniczki Lyonu mogły cieszyć się z triumfu w Lidze Mistrzów.
Daniel Makarewicz30 Aug 2020 · 22:08