Piotr Zieliński z golem i asystą dla Napoli! Cudowna akcja Polaka [WIDEO]

ph.FAB / Shutterstock.com
Napoli rozgromiło Genoę aż 6:0. Piotr Zieliński strzelił gola i zaliczył asystę.
Zieliński rozpoczął mecz jako jedna z dwóch “szóstek”, obok Fabiana Ruiza. Piłkarze z Neapolu od pierwszej minuty rzucili się do ataku, ale to za sprawą biernej postawy obrońców gości padała pierwsza bramka. Dries Mertens niepokojony przez nikogo spokojnie dograł piłkę do jeszcze lepiej ustawionego Hirvinga Lozano, a ten z bliska wpakował ją do siatki.
Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Zieliński. Polak przejął piłkę jeszcze w okolicy linii środkowej, szybko przetransportował się na pole karne, podał do Elmasa, ten zaangażował jeszcze Victora Osimhena, który z kolei wypracował asystę. Zielińskiemu wypadało już tylko celnie uderzyć.
Dziesięć minut po strzeleniu gola pomocnik reprezentacji Polski zaliczył asystę przy bramce Mertensa na 3:0.
Na tym strzelanina się nie zakończyła. Swoje trafienia dołożyli ponownie Lozano, Elmas oraz Politano.
Napoli znakomicie rozpoczęło nowy sezon dwoma zwycięstwami, 8 zdobytymi bramkami i ani jednej straconej.
Tobiasz_Kubocz 27 Sep 2020 · 19:14