PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej odpadło, Maroko i DR Kongo grają dalej

AGIF/Shutterstock
Maroko pokonało Wybrzeże Kości Słoniowej 1:0 (0:0) w spotkaniu trzeciej kolejki grupy C rozgrywek o Puchar Narodów Afryki. W rozgrywanym równolegle innym meczu Togo uległo Demokratycznej Republice Kongo 1:3 (0:1).

Na Stade d'Oyem zwycięskiego gola dla "Lwów Atlasu", które dołączyły w ten sposób do grona ćwierćfinalistów, zdobył w drugiej połowie kapitalnym strzałem z dystansu rezerwowy Rachid Alioui.

Na Stade de Port-Gentil natomiast drugą wygraną "Lampartom", które wygrały rywalizację w tej grupie, zapewnili Junior Kabananga, Firmnin Mubele Ndombe oraz Paul-Jose M'Poku Ebunge, pieczętując sukces dziesięć minut przed końcem efektownym uderzeniem z rzutu wolnego.

Popularne "Słonie" i "Jastrzębie" pożegnały się w ten sposób z turniejem rozgrywanym w Gabonie bez żadnego zwycięstwa w dorobku. W środę zakończy rywalizację grupa D.