Po 27 latach nie będą mieli żadnego klubu w Lidze Mistrzów. Atut własnego boiska nie pomógł

Onur Dogman / PressFocus
Trabzonspor tylko zremisował u siebie z FC Kopenhaga (0:0) w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Do fazy grupowej awansowali Duńczycy, a Turcja pierwszy raz od 27 lat nie będzie miała swojego przedstawiciela w tej fazie rozgrywek.
W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami Kopenhaga wygrała 2:1. Trabzonspor musiał zatem odrabiać straty na własnym stadionie, a pomóc mieli mu licznie zgromadzeni na trybunach kibice.
Od początku przewagę mieli gospodarze. Już w 6. minucie gola mógł strzelić Djaniny, ale przegrał pojedynek z Matthew Ryanem.
Trzeba jednak podkreślić, że goście też potrafili od czasu do czasu stworzyć groźną sytuację. Takie jeszcze przed przerwą mieli Rasmus Falk i Lukas Lerager.
W drugiej połowie Trabzonspor dalej napierał, a goście z Danii szukali swojej okazji do kontry. Wynik się jednak nie zmienił. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i awans świętować mogli gracze z Kopenhagi.
To smutny moment dla całego tureckiego futbolu. Po raz pierwszy od 27 lat żaden klub z tego kraju nie zagra w Lidze Mistrzów. Wcześniej w eliminacjach Fenerbahce odpadło z Dynamem Kijów.
Adam Nowacki25 Aug 2022 · 08:05