Podbeskidzie Bielsko-Biała znów na czele Fortuna 1 Ligi. "Górale" odpowiedzieli najgroźniejszym rywalom

Podbeskidzie logo
Olimpia Grudziądz przegrała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2 (0:1) w meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi. Goście obronili pozycję lidera.
"Górale" wygrywali 1:0 od 36. minuty, kiedy Jakub Bieroński wykorzystał sytuację sam na sam. Dla 17-latka było to premierowe trafienie w barwach Podbeskidzia.
W 56. minucie goście prowadzili już 2:0, tym razem Bartosz Jaroch skutecznie egzekwował rzut karny.
Gospodarze walczyli o lepszy wynik i w 67. minucie Ricky van Haaren zdobył bramkę kontaktową. Na więcej już piłkarzy z Grudziądza nie było stać.
Podbeskidzie na chwilę straciło pozycję lidera na rzecz Warty Poznań, ale po czternastej wygranej w sezonie wróciło na pierwsze miejsce, ma na koncie 46 punktów.
Olimpia jest natomiast siódma z dorobkiem 34 punktów.
Maciej Pietrasik03 Jun 2020 · 22:38