Pogrom w Gdańsku! Lechia rozbita przez Koronę Kielce

asinfo
Lechia Gdańsk przegrała aż 0:5 przed własną publicznością z Koroną Kielce w czternastej kolejce Ekstraklasy.
Goście objęli prowadzenie w 26 minucie za sprawą Kacharavy. Gruzin otrzymał doskonałe podanie od Żubrowskiego i umieścił piłkę w bramce w sytuacji sam na sam z golkiperem. Pięć minut później mieliśmy 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Górski, który wykorzystał błędy w defensywie gości i wpakował futbolówkę do pustej bramki.
Jeszcze przed przerwą zawodnicy z Kielc dołożyli dwa trafienia. Najpierw bramkę zdobył Rymaniak. Korona wykonywała rzut rożny, piłkę głową przedłużył jeden z zawodników gości, dopadł do niej wspomniany Rymaniak i podwyższył na 3:0. Potem asystował przy drugim golu Kacharavy. Gruzin ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam i wślizgiem umieścił futbolówkę w siatce.
W drugiej połowie gracze Korony trafili do bramki rywali raz. Wzdłuż pola karnego podawał Kosakiewicz, a pewnym strzałem z dziesiątego metra bramkarza Lechii pokonał Soriano.
Zwycięstwo gości mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w 70 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Żubrowski.
Korona dzięki wygranej w Gdańsku awansowała na szóstą pozycję w tabeli, ma na koncie 22 punkty. Lechia z 14 oczkami plasuje się na 12 miejscu.