Pogromczyni Igi Świątek przegrała w finale Australian Open. Wielki triumf Ashleigh Barty [WIDEO]

Hu Jingchen/Pressfocus
Ashleigh Barty wygrała finał Australian Open. W decydującym meczu 25-latka pokonała Danielle Collins 6:3, 7:6.
Jeszcze przed startem meczu Barty była uznawana za faworytkę. Po drodze do finału tegorocznego Australian Open liderka światowego rankingu nie straciła nawet seta. Z kolei Danielle Collins po raz pierwszy w karierze wystąpiła w finale wielkoszlemowego turnieju. W poprzedniej rundzie Amerykanka w dwóch setach pokonała Igę Świątek.
Dzisiejszy mecz rozpoczął się od kilku szybkich gemów. Obie zawodniczki znakomicie serwowały, dominując przy własnym podaniu.
W piątym gemie Collins miała szansę na przełamanie. Barty jednak obroniła break-pointa, wygrała gema i poszła za ciosem, przełamując Amerykankę.
Collins stać było jeszcze na wygranie jednego gema w pierwszym secie. Po kolejnych bombach z serwisu Barty przypieczętowała zwycięstwo 6:3.
Drugi set rozpoczął się jednak znakomicie dla Collins. Amerykanka po raz pierwszy w tym spotkaniu przełamała rywalkę i po kilku skutecznych forhendach wyszła na prowadzenie 3:0.
W kolejnych minutach Barty jakby straciła pewność siebie. Australijka notowała sporo nieudanych zagrań, po jej podwójnym błędzie serwisowym Collins prowadziła już 5:1.
Gdy wydawało się, że Amerykanka za chwilę doprowadzi do remisu w całym spotkaniu, Barty wróciła do gry na najwyższym poziomie. Liderka rankingu WTA dwukrotnie przełamała Collins i w efektownym stylu doprowadziła do remisu 5:5.
O losach drugiego seta musiał przesądzić tie-break. W nim Barty szybko wyszła na czteropunktowe prowadzenie. Australijka nie pozwoliła już sobie wydrzeć pierwszego w karierze triumfu w Australian Open.
Dla Barty to już trzecie zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju. W 2019 roku Australijka wygrała French Open, przed rokiem była bezkonkurencyjna na kortach Wimbledonu.
Adam Kłos29 Jan 2022 · 11:12